Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon 755 nm dalga boyunda  ışık kaynağının etkisi ile istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlar.Cilde uygun lazer ışığı seçici olarak kıl kökünnde yoğunlaşır,ısıya dönüşerek çevre dokuya zarar vermeden sadece kökün kendisi ni  ve çekirdek hücreyi tarip eder.Lazer  epilasyonda Alexanrite Lazerler,Diot Lazerler ve Nd-Yag Lazerler kullanılır.Ip ve Fotoepilasyon cihazları ise lazer olarak kabul edilmez.

Nasıl Yapılır ?

Cilt tipi ve tüy rengi insandan insana değişir.Tüylerin etkin olarak yok edilmesinde kullanılacak lazerlerin dalga boyu ,enerji seviyeleri,enerji atım kabiliyetleri  ve diğer teknik özellikleri oldukça önem taşımakta ve değişik cilt tiplerine  göre farklı yaklaşımlar gerekmektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanır ?

Merkezimizde lazer epilasyon kadın hastlarımız için vücudun bütün bölgelerine uygulanabilir.Erkek hastalarımız için ise Göğüs ve Sırt olmak üzere bel üstü tüm bölgelere uygulanabilir.Sadece göz çukrunda beyaz kıllara uygulanmaz.Lazer epilasyon  uygulamak için kişinin bronz bir tende olmaması  gerekir.Çünkü ciltte lekelenme ve yanık ihtimali olabilir.Lazer epilasyonun ciltte en çok uygulandığı bölgeler ;tüm yüz,boyun,elmacık,favori,ense,göğüs,omuz,sırt,bel,göbek,bikini,koltukaltı,kollar,bacaklar ve kulaktır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanamaz ?

Dermatolojik hastalığı olanlarda.

Akne için bazı ilaçların kullanım sürecinde.

Kalp pili olanlarda,epilepsi hastalığı olanlarda.

Hamilelerde.

Beyaz tenkli tüyü olanlarda lazer operasyon uygulanmaz.

Lazer Operasyon Ağrılı mıdır?

Merkezimizde lazer epilasyon cihazı olarak dinamik soğutma sistemi olan Candela Gentle LASEPRO Alexandrite lazer epilasyon kullanıldığı için acı yok denecek kadar azdır.Genellikle lokal anestezik kremlere ihtiyaç yoktur.

Lazer Öncesi Öneriler

Lazer uygulamasından önce solaryuma girmeyiniz,güneşlenmeyiniz.

Kullandığınız akne ilaçları bize bildiriniz.

Lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki kıllara son 20 gün içinde ağda,cımbız ve epilatör gibi kökten alma işlemi yapmayınız.

Lazer epilasyon seansına gelmeden 3-4 gün önce jilet ile kısaltınız.

Lazer Öncesi Öneriler

Lazer Sonrası Öneriler

Lazer uygulamasından sonra 1 hafta süreyle solaryuma girmeyiniz,güneşlenmeyiniz.

Özellikle yüze lazer  epilasyonu sonrası yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız.

Bazı kişilerde hafif bir kabarıklık ,kızarma ve sivilce oluşabilir.Bunlar herhangi bir tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçer.