Cilt tipine göre değişmektedir. Ancak düzenli seanslar halinde yapılması durumunda daha iyi sonuçlar verir. Aylık veya yıllık yaptırılacak bakımlar ile cilt problemleri yok olur, cildiniz parlaklaşarak daha güzel ve ışıltılı bir görünüm kazanacaktır. Ancak ortalama olarak 1-1,5 aylık sürelerle cilt bakımı yaptırmakta fayda vardır.

Cilt bakımı öncesi mutlaka cildinizdeki problemler belirlenmeli, ona göre bakım yaptırılmalıdır. Bunun için mutlaka bir cilt bakım uzmanına danışmalı, cilt bakımınızı bu doğrultuda şekillendirmelisiniz.

Göz çevresinde bulunan deri, yüzün en hassas ve dayanıksız bölümünü oluşturur. Dolayısıyla en küçük etkiye tepki vererek kırışmaya başlar.

Ciltte oluşan sivilce-akne oluşumlarını sıkmak doğru değildir. Çünkü her sivilce sıkılmaz. Aksi halde hem ciltte lekeler oluşur hem de ciltteki sivilcelerin daha da artmasına neden olabilir. Dolayısıyla cilt bakım uzmanı tarafından cilt bakımı ile bu sorun düzeltilmelidir.

Kalıcı makyaj uygulamaları genel olarak uygulama yapılan bölgede hafif bir batma hissi olarak tarif edilmektedir. Ancak bu batma hissi kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak farklılık gösterir. Ağrı eşiği düşük kişilerde uygulama öncesi anestezik merhem kullanılarak bölge uyuşturulur ve acı hissetmemesi sağlanır.

Yağlı ciltlerde gözenek yoğun ve içleri doludur. Yaş ilerlemesi ile birlikte sarkma riski ortaya çıkar. Yağ bezleri fazla çalıştığı için sivilce oluşumu görülebilir. Dolayısıyla bu tip cilde sahip olanlar günlük, haftalık ve aylık dönemlerde cilt bakımı yaptırmalıdır. Günlük bakım kapsamında cilt, jel tarzı ürünlerle temizlenir, alkollü tonikle silindikten sonra su bazlı nemlendiricilerle koruma uygulanır. Haftalık bakımda ise; peeling yapılmalıdır. Aylık bakım kapsamında ise cilde kurutucu ampuller uygulanmalıdır.

Bir seanslık bir epilasyon ile tüylerden kurtulmak mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin farklı farklı büyüme devresi vardır. Uygulamalardan olgun fazdaki (anogen) kıl kökleri etkilenir, dinlenme (katogen) ve gerileme (telogen) fazdaki kıl kökleri etkilenir. Dolayısıyla başka seanslara da ihtiyaç vardır.