Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj ; renkli pigmentlerden oluşan doğal su bazlı boyanın, cildimizin üst derisini ( epidermis ) olan bölgesine aşılanmasıdır.

Kalıcı Makyaj Nedir 

Kaş, dudak, kirpik dibine cilt için hazırlanmış özel pigmentlerin ince iğneler ile cildin alt katmanına bırakılmasına kalıcı makyaj denir. Her zaman bakımlı görünmek isteyen zamanı olmayan kısıtlaması olan herkesin ilk başvuru yaptığı işlemleri başında gelmektedir. 

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır 

Kalıcı makyaj kaş uygulamasında birçok teknik bulunmaktadır.

- Microblading

- Kıl tekniği 

- Pudralama tekniği

- Dolgu tekniği 

- 3D kıl tekniği 

Kalıcı makyaj kaş uygulaması kalem ve diğeri cihaz olmak üzere 2 yöntem kullanılarak yapılır. Micro iğneleri pigment ile buluşturup cilt altına vermesidir. En doğal teknikler arasında yine sırayı kalem tekniği olarak da bilinen microblading uygulaması yer alır. Kalıcı makyaj kaş tekniği uygulaması ağrılı acılı bir uygulama değildir uygulama öncesi kaşa bölgesel bir anestezi kremi sürülür ve ardından streç ile kapatılarak yarım saat bekletilir ardından kaşa şekil verilerek uygulama yapılır. Anestezi  uygulaması tüm makyaj işlemlerinde yapılmaktadır. Uygulama sonrası 2 hafta hamam sauna, buhar banyosu, havuz , deniz ve güneşlenme olmamalıdır. Kaş uygulaması kişiden kişiye değişkenlik gösterdiğinden dolayı kalıcılığı 2 ila 3 sene arasında değişmektedir. 

Kalıcı Makyaj Uygulanabilen Alanlar

Uygulama alanları öncelik ile kaş, dudak, göz bölgesi olmaktadır. Tüm bunların haricinde medikal olarak da uygulamalar yapılmaktadır. Seyrelmiş ince veya şekilsiz kaşı olan herkesin ilk yaptıracağı işlemlerden biri kaş uygulamasıdır. 

Kalıcı Eyeliner Nasıl Yapılır 

Kalıcı eyeliner günlük hayatında eyeliner çekmeyi seven yanlız buna vakti olmayan veya eyeliner çekerken elleri titreyen estetik  görünümüne önem veren kirpik diplerine dolu görünmesini sevenlerin vazgeçilmez bir uygulamadır. Eyeliner uygulaması mikro iğne yardımıyla  kirpik diplerine verilen pigment ile kirpik dibine kalem çekilmiş gibi bir görüntü sağlaya yardımcı olur. Uygulama yapılan alana uygulama sonrası 3 gün su değmemeli ve antibiyotik krem kullanılmalıdır. 

Kalıcı Makyaj Dudak Renklendirme

Dudak renkllendirmesi genellikle dudak simetresi bulunan dudak çevresinde uçuk sonucu pigment kaybı olan dudak çerçevisinin dudak renginin daha belirgin olmasını isteyen tüm herkesin tercihidir. Dudak renklendirme yapılan kişilerin diğer yapılan tüm makyaj işlemleri gibi işlem yapılacak olan alana anestezi bir krem sürülür ve 30  dakika beklenir daha sonra dudağa dudak kalemi ile şekil verilerek uygulamaya geçilir. İşlem süresi 1 saat 15 dakika sürebilmektedir. Uygulama sonrası 3 gün dudağa değdirilmemek suyunuzu pipet ile içmeniz ve çok sulu yemeklerden uzak durmalısınız 15 gün hamam sauna buhar yapılmamalı 1 hafta öpüşülmemelidir. 

KALICI MAKYAJ KİMLERE UYGULANMAZ 

- Panik atak hastalarına ( yanında bir kişi olması gerekmektedir ) 

- Kelloid yatkın olan kişilerde 

- Hemofili hastalarına 

- Yapılacak alanda ben olanlara

- Egzaması olanlara 

- Hamilelerde, emziren annelerde

- Kemoterapi gören hastalarda 

- Şeker hastalarında ( sadece pudralama işlemi yapılabilir ) kalıcı makyaj uygulaması yapılmaktadır.