Altın İğne

Altın İğne

Altın İğne

Altın iğne uygulaması yapılmadan önce doku üzeri temizlenir ve anestezi etkisi içeren krem sürülür. Radyofrekans cihazının ucuna altın iğne aparatı takılır ve cilde temas ettirilir. Cihaz cildi tarar.  Bu altın iğneler vücudu tararken ani olarak cilde giriş çıkışlar yapar.

Bu ani hareketler sayesinde cilde hiç zarar verilmeden alt tabadaki kolajen ve elastin üretimi arttırılmaya çalışılır. Altın iğne iletkendir bu sayede cilt altına yüksek miktarda enerji gönderilir. Hasta daha fazla etkileşim alma ister ise özel olarak hazırlanan solüsyonlar açılmış kanallara emdirilir.

İşlem sonrası bazen hafif kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklık kalıcı olmamakla beraber kısa süre içerisinde görünürden kaybolur. Hasta hayatına 1 gün sonra kaldığı yerden devam edebilir. Hastayı zorlayan, yapmaması gereken etkinlikler olmaz.

Altın İğne İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Altın iğne uygulaması, kırışıklık yaşayan ciltlere, vücuttaki form kaybı ve yaşanan sarkmalara, cildin yaşlanmasına bağlı olarak gençleştirme uygulaması, sivilce, akne, yara izlerine, boyun ve dekolte gibi yerlere uygulanabilmektedir.

Altın İğne Uygulaması Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Altın iğne uygulaması, 10-15 gün aralıklarla yaklaşık olarak 3 seans şeklinde uygulanabilir. Daha fazla seans isteyen hastalar doktorlarıyla konuşarak konuya açıklık getirebilirler. Hekiminiz eğer probleminize ve nedeninize uygun olarak daha fazla seans önerirse fazla seans uygulanabilir.

Uygulama esnasında acıların hissedilmemesi için lokal anestezik krem uygulanır ve bu sayede acıların hissedilmemesi sağlanır. Eğer gerek duyulursa lokal anestezi de uygulanabilir. Değişimleri ilk seans sonrası hafif, diğer seanslar sonrası ise belirgin bir şekilde fark edebilirsiniz.

Uygulamanın en büyük yararlarından biri ise yan etkisinin olmamasıdır. Yan etkisinin olmaması nedeniyle yoğun ilgi gören bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Altın iğne uygulamasının ücretleri ise alacağınız seansa sayısına, bölgeye bağlı olarak farklılık gösterebilir.

İşlemin ameliyatsız olması nedeniyle ağrısız, acısız, rahat, hızlı olması ön plana çıkmaktadır. Günümüzde hızla yayılan cildin yaşlanma sorununu ortadan kaldırarak size günlük yaşamınızda iletişimde kolaylık sağlar. Artık bu yöntem sayesinde vücudunuzun rahat bir nefes almasını izleyebilir, rahatça ve özgürce gençleşebilirsiniz.